Blog

Yemekhane Kontrol Sistemi

Neden Yemekhane Sistemi?

Yemekhane Kontrol Sistemleri Catering firması ile işletme arasında oluşabilecek adetsel uyuşmazlıkların önüne geçer, vermiş olduğu rapor ile iki firma arasında çıkabilecek husumetleri engeller.

 

Yemekhane Sistemi nasıl kullanılır?

Yemekhane Sistemiİşletmenin Yemekhanesinde Benmari önüne Alüminyum veya Paslanmaz Çelikten Küpeşte ile bir geçiş koridoru oluşturulur. Bu koridorun başlangıç tarafına Parmakizi veya Proximity Kart okuyuculu Turnike Sistemi konulur. (Turnike Modelleri için) Turnike üzerinde yer alan okuyucu bilgisayara bağlanır ve bilgisayara Yemekhane Kontrol Yazılımı yüklenir. Yazılıma Personel, departman, firma tanıtımları yapılır, personelin günlük geçiş sınırları veya kontür yüklemeleri yapılır, Turnikeli Yemekhane Sisteminin çalışacağı saat aralıkları girilir. Yemekhane Sistemi online çalışan bir sistemdir, Kart okuyucu veya Parmakizi okuyucudan gelen bilgiyi yazılım anında sentezler ve kişinin Turnikeden geçip geçemeyeceğini belirler.

 

Yemekhane Kontrol Sistemi Yazılımı Raporları

  • Kişisel durum Raporu : Kişinin yemek hakkının son durumu görülür.
  • Departmansal Rapor : Her departmanın yemekhane kullanım durumu takip edilebilir.
  • Firmasal Rapor : Bina içerisinde birden fazla firma mevcut ise hangi firmanın kaçpersonelinin yemekhaneden faydalandığı raporlanabilir.
  • Durum Raporu : Yemekhane kullanımından sonra alınacak olan rapor Yemekhaneden kaç kişinin faydalandığını gösterir.

Bütün bu raporlar tarih ve saat aralıklarına göre filitrelendirilebilmektedir.