Blog

Kart Okuyucu 340

Kart Okuyucu Sistem

Kart Okuyucu Sistemler Kapı geçiş – Turnike geçiş – Bariyer geçişlerinde kullanılan kart okuyucu sistemleridir. Kart okuyucu sistem Proximity okuyucu – Mifare okuyucu veya HID okuyucu versiyonları ile temassız kartlı olabilir. Kullanılacak Kart okuyucu tipi projeye göre tespit edilmelidir. Yanlış tespit ileriki dönemlerde yapılacak olan sistem gelişimine engeldir. Bu tarz alımlarınızda mutlaka konusunda uzmanlaşmış firmalar ile çalışmanız tavsiyemizdir.

Kart OkuyucuKart Okuyucu Özellikleri

İncelemekte olduğunuz kart okuyucu cihaz kapalı devre çalışmaktadır. 2000 karta kadar hizmet verebilen okuyucu sistemine kart tanımlaması yapmak oldukça basittir.  Kart tanımlaması özel “admin” kartı ile yapılmaktadır. Admin kart cihaza bir kez gösterildiğinde tanımlama modunu açmış olursunuz ve kartları tanırtırsınız. Admin kartı iki kez gösterildiğinde silme modu devreye girer ve silmek istediğiniz kartı kat okuyucuya göstermeniz yeterlidir. Cihazı sıfırlamak isterseniz admin kartı 4 kez okutmanız yeterlidir. Tüm hafızayı silmiş olursunuz. İncelemekte olduğunuz ürün yalnızca kendisine tanımlanan kartlara hizmet verir. Rölesi kart okuyucu cihaz üzerinde olup kolaylıkla Kapı kilidi – Turnike sistemi – Bariyer sistemi – Asansör çağrı butonu entegrasyonu yapılabilir. Kendisine tanımlanmış kartları okuduğunda ilgili ürüne aç komutu verir. Röle çıkışını kuru kontak kullanabileceğiniz gibi Elektrik Basaj kilit veya Manyetik kilit kullanımları için enerjide çevirebilirsiniz. Kart okuyucu kablo demeti içerisinde yer alan buton bağlama uçları ile çıkış butonunu kart okuyucu üzerinden verebilirsiniz.

Kart Okuma Sistemi Montaj Şekli

Son kullanıcının montajını kendisinin yapabileceği şekilde dizayn edilen kart okuyucu, içerisinde çıkan montaj seti ile yerine montajı yapılarak, kullanma kılavuzunda tarif edilen renkte kablolara ilgili bağlantılar yapılarak devreye alınır. Kart okuyucu 12/24V çalışabilmesi dolayısıyla enerjiyi entegre edeceğiniz üründen alabileceğiniz gibi harici adaptör vasıtasıyla besleyebilirsiniz.

Kart Okuyucu kullanım alanları

Elektrikli kilit veya manyetik kilit bağlantısı yapılabileceğinden apartman giriş kapısı, bilgi işlem kapısı, cctv oda giriş kapısı gibi geçiş noktalarında izinli geçiş amacıyla kullanılabilir.

Asansör çağrı butonu veya kabin içi tuş takımını devreye almak amacıyla kullanılabilir. Bu sayede izni olanlar kart okutarak asansörü kullanabilir.

Turnike bağlantısı ile Turnikeli geçiş sistemi oluşturulabilir.

Otopark girişlerinde abone kart okuyucu olarak bariyer sistemi kullanımında sistem kurulabilir.

Tüm bu sistemler Mifare okuyucu, Proximity okuyucu veya HID okuyucu olarak kurulabilir.